Bezpieczny poker na prawdziwe pieniądze

Najpopularniejsza grą karcianą na świecie jest oczywiście poker na prawdziwe pieniądze. Występuje w wielu odmianach i opcjach w zależności od kasyna, klubu pokerowego lub Internetu, dzięki czemu w pokera może grać każdy i wszędzie.

Podczas gry w pokera wykorzystywane są najróżniejsze zdolności: matematyczne, analityczne, psychologiczne, synergologiczne czy zdolności aktorskie. Największą jednak zaletą pokera, dzięki której gra ta cieszy się ogromną popularnością, to możliwość wygrania olbrzymich stawek. Najbardziej znanym przykładem jest przypadek Chrisa Moneymakera, który zainwestował 40 $ w turniej kwalifikacyjny, a grę zakończył z 2,5 milionami dolarów, zdobywając pierwsze miejsce na World Series of Poker 2003. Rekordową wygraną na tych zawodach zgarnął Jamie Gold wygrywając 12 milionów dolarów.

Pierwszy raz słowo poker pojawiło się w książce Joe Cowellsa “Diary of 20-30 Years Spent in America as an Actor” w r. 1829. Wczesniejsze publikacje nie zawierały tego słowa jednak pisały o grach z elementami pokera.

Za poprzednika pokera uważana jest gra Poque, pochodząca z Francji. Ze względu na pewne cechy podobieństwa, widoczne szczególnie w elemencie obstawiania gracze mogli nazywać 20-kartowego pokera “poque” a następnie nazwę tę zamerykanizować. Z kolei element wymiany kart w pokerze został najprawdopodobniej zapożyczony z angielskiej gry Brag.

Mniej prawdopodobną teorią pochodzenia gry poker na prawdziwe pieniądze jest porównanie tej gry do perskiej As-nas. Do gry tej wykorzystywano 96 kart zrobionych z cienkich pasterków kości słoniowej lub drewna. Istnieją również teorie wywodzące korzenie pokera z Chin XIV lub nawet X wieku. W 969 roku p.n.e. cesarz Mu-Tsung odegrał wraz z żoną „karty domina” w sylwestra. Poker porównywany jest również do karcianych gier starożytnych, średniowiecznych czy orientalnych. Egipcjanie używali kart w wieku XII i XIII, natomiast w wieku XVI w Persji grano kartami “Ganjifa” lub “Treasure Cards” Ponieważ brak jest dokumentacji opisujących te gry i ich zasady, teorie te opierają się głównie na fakcie używania kart lub nawet kamieni domina. Uważa się, że poker kształtował się na przestrzeni wieków z różnych gier.

Bonusy hazardowe