Losowa ruletka na pieniądze i jej historia

Ponoć losowa ruletka na pieniądze wymyślona została w XVII wieku przez matematyka Pascala. Wynalezienie koła z liczbami po której pędzi mała, biała kulka było niemalże efektem ubocznym badań uczonego nad ,,perpetuum mobile’’.

To ostatnie, było jego prawdziwą obsesją. No cóż, Pascal samonapędzającego się, działającego wiecznie urządzenia nie wynalazł, za to stał się ojcem uwielbianej przez wieki gry hazardowej .

Wielu z historyków utrzymuje jednak, że ruletka ma znacznie starsze korzenie. Może pochodzić bowiem z Chin, skąd rozprzestrzenili ją po Europie chrześcijańscy mnisi, Dominikanie. Być może losowa ruletka na pieniądzejuż w starożytnym Rzymie, gdzie grą w obracaną na kole kulką zabawiali się legioniści. Jednakże ze starożytności, nieco daleko do nowożytności. Niektórzy z badaczy uważają, że w grę podobną do ruletki grali również XVI – wieczni cyrkowcy. Pewne jest jedno: to, co skonstruował w 1655 roku Pascal, stało się bazą dla koła współczesnej ruletki.

Sławne koło do gry zmodyfikowali w XIX wieku bracia Blanc, którzy do 36 cyfr dodali jeszcze jedną, mianowicie 0. Zmniejszyło to znacznie szansę na wygraną gracza, a zwiększyło prawdopodobieństwo na rzecz kasyna.

Kolejną zmianą jaką przeszło koło ruletki, było dodanie kolejnego zera, oznaczonego jako: 00. Jest to tak zwany typ ruletki amerykańskiej, gdyż to właśnie Amerykanie zmienili koło na swoją modłę w XIX wieku. Obok niej, typ z jednym zerem, czyli tak zwana Europejska Ruletka, jest jedną z najbardziej popularnych odmian.

Bonusy hazardowe