Reguły gry karcianej Blackjack czyli Oczko

Podstawowe reguły gry karcianej Blackjack nie sa wcale skomplikowane.

Do gry może zasiąść jednocześnie ośmiu graczy, w tym krupier. Gracze, grają w blackjacka przeciwko krupierowi a nie przeciw sobie nawzajem. Gracze grają przeważnie sześcioma taliami kart, składającymi się z 52 kart każda.

Wygrywa ten z graczy, któremu uda się zdobyć w kartach 21 punktów, czyli popularne oczko. W sytuacji, gdy nikt nie ma 21 punktów, wygrywa również ten, który jest tej liczby najbliżej. Każdy, kto przekroczy liczbę 21, przegrywa.
W grze uczestniczy również krupier, który ma prawo:

Dobierać karty, jeżeli ma mniej niż 17 punktów,
Nie dobierać kart, jeżeli jego karty mają 18 punktów.
Zwraca połowę stawki graczowi, jeżeli obaj mają tę samą ilość punktów.

Zaczynając grę Oczko, krupier rozdaje karty od pierwszego gracza w kierunku lewej strony. Karty graczy są widoczne dla wszystkich, również karta krupiera. Przy drugim rozdaniu, karty graczy są również widoczne, natomiast, krupier swoją kartę pozostawia nieodkrytą.
Gra polega między innymi, na odpowiednich ruchach graczy, którzy mogą:

Wziąć kartę (HIT) gracz otrzymuje kolejną kartę
Nie wziąć karty (STAND) – gracz nie dobiera żadnych kart
Podwoić stawkę (DOUBLE) – gracz podwaja wcześniejszą stawkę i otrzymuje jeszcze jedną kartę.
Rozdzielenie (SPLIT) – gracz rozdziela karty, gdy są to dwie takie same karty, na przykład, gdy trafiły mu się dwie 10. Do drugiej rozdzielonej karty należy postawić taką samą stawkę, jak przed rozdzieleniem.

Kolejne dozwolone ruchy dla graczy w grze Oczko to:

Ubezpieczenie (INSURANCE) – dozwolone, gdy odkrytą kartą krupiera jest As. Gracz bojąc się o to, że krupier ma Blackjacka, może ubezpieczyć połowę swojej stawki. Gdy krupier nie ma Black Jacka, gracz traci ubezpieczenie a rozdanie jest rozgrywane do końca.
Równe pieniądze (EVEN MONEY) – dozwolone, gdy gracz ma Blackjacka, a pierwszą kartą krupiera jest As. Krupier oferuje graczowi możliwość ruchu „Even, Money”. Gdy gracz się zgadza, Blackjack jest wypłacany w skali 1: 1, a nie w 3:2. Gracz wychodzi z założenia, że druga karta krupiera to 10 lub figura. Jeśli gracz nie chce, „Even Money”, a krupier ma Blackjacka jest remis. Jeśli gracz nie zaakceptuje, „Even Money” a krupier nie ma Blackjacka gra jest wypłacana normalnie, czyli 3 do 2.
Poddać się (SURRENDER) – W nielicznych kasynach dostępna jest opcja, która pozwala na poddanie się. Gdy gracz uznaje, że karty, jakie posiada nie są wartościowe, to może się poddać, tracąc tylko połowę stawki. 

Jak poznałeś juz reguły gry karcianej Blackjack to może warto zagrac online dla zabawy?

Bonusy hazardowe